V současné době máme na škole přes 720 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 60 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.
Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".
Žákům se zájmem o matematiku a přírodovědné předměty nabízíme výuku v tzv. matematické třídě.
Schůzka rodičů dětí se zájmem o matematickou třídu se uskuteční 20. března 2025 od 16. h v učebně číslo 90.
Přijímací zkouška z matematiky proběhne 29. dubna 2025.
Zahájení pro žáky z jiných škol proběhne v 9 h v učebně číslo 116. Zkouška z matematiky trvá 60 minut a obsahuje příklady z učiva 1.–5. ročníku ZŠ, včetně geometrických úloh, slovních a logických úloh. Žáci potřebují psací a rýsovací potřeby.
Zahájení pro žáky naší školy proběhne ve stejnou dobu ve školní jídelně.
Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny na webových stránkách školy v sekci Škola, Úřední deska, Přijetí žáků, do školou určeného data.
V roce 1986 vznikla na naší škole myšlenka vytvořit třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů. Od té doby tyto třídy vznikají pravidelně každým rokem a ve školním roce 2025-2026 to bude v pořadí 40. třída zaměřená na rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů.
Žáci z těchto tříd dosahují každoročně vynikajících výsledků v oblasti vzdělávání a reprezentují školu v různých typech olympiád a soutěží. Nejprestižnější a nejtěžší soutěží je Matematická olympiáda, v níž se naši žáci často umísťují na předních místech.
Zájem dětí o matematiku rozvíjíme mezinárodní matematickou soutěží Matematický klokan. Snažíme se popularizovat matematiku soutěžemi typu Piškvorky a Sudoku. Přírodovědnou a matematickou gramotnost rozvíjíme znalostní soutěží Přírodovědný klokan. Žáci matematických tříd úspěšně reprezentují školu i v dalších olympiádách, např. chemické, biologické, zeměpisné a fyzikální. Na škole pracují zájmové matematické kroužky.
Absolventi matematických tříd dále studují na gymnáziích nebo průmyslových školách. Nejlepší řešitelé matematických olympiád často pokračují ve studiu na prestižním matematickém gymnáziu v Brně – Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše.
Žáci matematické třídy byli zakladateli školního časopisu Kvasák a již 27 let se velkou měrou podílí na jeho pravidelném vydávání.
Kritéria přijetí do matematické třídy
a) BODY
max. 100 bodů za písemnou přijímací zkoušku,
až 10 bodů za úspěch v matematické soutěži (Matematický klokan, Logická olympiáda apod.) - je třeba doložit diplomem nebo výsledkovou listinou
b) KOEFICIENT
za prospěch v hlavních předmětech v 1. pololetí 5. ročníku
1 - samé jedničky
1,1 - jedna dvojka
1,2 - dvě dvojky
1,3 - tři dvojky
atd.
c) počet získaných bodů se dělí koeficientem, výsledné číslo určí pořadí žáků od největšího čísla po nejmenší
d) v případě rovnosti výsledného čísla rozhoduje o pořadí vyšší počet bodů z písemné přijímací zkoušky
e) POČET PŘIJATÝCH ŽÁKŮ závisí na počtu a úspěšnosti přihlášených, předpokládáme naplnění třídy do 25 žáků