Základní škola Vyškov
Základní škola
Vyškov, Nádražní 5

Základní škola Vyškov,
Nádražní 5

V současné době máme na škole přes 710 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 50 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".

Zobrazit více

Zápis dětí do 1. tříd

Zápis dětí do 1. tříd proběhne na naší škole dne 4. 4. 2017 od 14.00 do 17.30 pod názvem „Zápis s Ferdou mravencem“.

Průběh:

Přijdete s budoucím prvňáčkem do školy. U vchodu obdržíte očíslovaný zápisní lístek a připojí se k vám průvodce (žák vyššího ročníku). Oděvy odložíte v připravené šatně a spolu s průvodcem si vyberete jednu z pěti tříd v přízemí pro svůj zápis.

Ve třídě jsou vždy dvě paní učitelky. Jedna z nich si od vás převezme zápisní lístek a zaregistruje vás a provede s vámi zápis, druhá se bude věnovat dítěti. Váš předškoláček bude paní učitelce říkat básničku nebo zazpívá píseň, namaluje tužkou postavu, překreslí jednoduché obrazce. Paní učitelka zjišťuje také znalost barev, geometrických obrazců, správné držení tužky, správnou výslovnost a orientaci v prostoru, porovnávání velikostí a znalost číselné řady od 1 do 10 slovně.

Po skončení vlastního zápisu se děti spolu s vámi přesunou do 1. patra na talentové zkoušky pro případné zařazení do tříd s rozšířenou výukou hudební výchovy. Talentovky se uskuteční v budově přístavby ve třech třídách.

Zápis je tímto ukončen a vy můžete buď odejít, nebo se zúčastnit připraveného putování po škole (hry na počítačích, zvířátka v učebně přírodopisu, florbal pro děti, pohybové hry, herna), které je nachystané v 1. patře staré budovy. I při této části vám pomohou naši průvodci.

Pokud budete mít nějaký dotaz, ptejte se učitelů nebo přijďte do kanceláře ředitele a zástupkyň v 1. patře. Rádi vám vše vysvětlíme.

Pokud máte přání, aby vaše dítě bylo ve třídě s kamarádem, přijďte za paní zástupkyní Vassovou, která si váš požadavek zapíše a při sestavování tříd vám, pokud to bude možné, vyhoví.

Pro příští školní rok bychom rádi otevřeli tři první třídy s celkovým počtem žáků do 80.

Děkujeme, že jste si vybrali naši školu, těšíme se na vás

Učitelé a vedení školy

Datum vložení: 30. 3. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2017 11:14
Autor:

O škole

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie