Zájezd do adventní Vídně

Ve čtvrtek 1. prosince vyrazil v 7h od školy autobus plný osmáků a deváťáků, především němčinářů. Zažít rakouskou metropoli v předvánočním čase, kvůli tomu si rádi přivstali.

Haus des Meeres, tedy Dům moří, jsme navštívili jako první. Na jedenácti patrech této impozantní výškové budovy jsme zhlédli pozoruhodné mořské a exotické živočichy. Z patra nejvyššího jsme obdivovali velkolepý výhled doslova na celou Vídeň.

Následovala prohlídka centra, při které nechyběly nejznámější dominanty města, jako např. Stephansdom, Hofburg, Graben, Státní opera ad. Jako zlatý hřeb nás potěšil proslulý vánoční trh před novou radnicí.

V 17h jsme vyrazili na cestu zpět a ještě něž jsme vyjeli z Vídně, mohli jsme se kochat její nasvícenou večerní podobou plnou zářivých vánočních dekorací a světýlek.

Ve 20h jsme zdárně dorazili opět do Vyškova. Naše žáky je nutno pochválit za jejich chování během celé akce.

Tento zájezd jsme absolvovali ve spolupráci s CK Colubus, se zcestovalou paní průvodkyní Pavezkovou, s pedagogickým doprovodem p. uč. Maierovou, Kratochvílovou a Dvořákovou a s laskavým finančním přispěním zájmového sdružení rodičů.

Děkujeme.

Datum vložení: 3. 12. 2022 17:54