ZAHRANIČNÍ EXKURZE

Londýn a jižní Anglie pro 8. a 9. ročník

Londýn a jižní Anglie 8. a 9. ročník

Termín: 28. května – 2. června 2023   (neděle – pátek)                    Cena:  9 300 Kč

Program:

1. den – odjezd v dopoledních hodinách od školy. Průjezd Německem, Belgií, do francouzského Calais

2. den – ráno cesta tunelem z Calais do Anglie. Londýn – začneme příjezdem na Greenwich – nultý poledník, Cutty Sark, poté lodí (popř. metrem) k London Eye, prohlédneme Parlament, Big Ben, Westminster, Buckinghamský palác, projdeme přes Trafalgarské náměstí na Covent Garden, … V případě špatného počasí můžeme do programu zařadit návštěvu Přírodovědného muzea či Science muzea (vstup zdarma). V podvečerních hodinách přejedeme do hostitelských rodin do Worthingu, večeře, nocleh.

3. den – po snídani navštívíme Brighton – procházka k Royal Pavilion – královského sídla v orientálním stylu, projdeme se po molu Brighton Pier dlouhém 512 m a navštívíme British Airways Tower i360. Odpoledne Seven Sisters – procházka ke křídovým útesům. Večer se vrátíme do rodin ve Worthingu, večeře, nocleh.

4. den – po snídani si prohlédneme krátce městečko Chichester se známou katedrálou a budeme pokračovat do Portsmouth – v minulosti rušný námořní přístav, místo narození Charlese Dickense, navštívíme muzeum historických lodí; možnost nákupů. Večer návrat do Worthingu do rodin, večeře, nocleh.

5. den – po snídani odjezd do Londýna. Projdeme si to, co jsme první den nestihli (Tower, Tower Bridge, křižník Belfast, Shakespeare´s Globe, Tate Gallery, Millenium Bridge, katedrálu sv. Pavla). Den zakončíme na lanovce Emirates. Ve večerních hodinách se začneme pomalu vracet zpět na eurotunel a přejedeme do francouzského Calais.

6. den – příjezd do ČR v odpoledních/večerních hodinách

Cena zahrnuje:

- dopravu autobusem s WC a klimatizací

- 3x ubytování v rodinách ve Worthingu

- 3x plnou penzi (oběd formou balíčku)

- průvodce

- poplatky za eurotunel

- komplexní pojištění do zahraničí včetně storna

a covidu (zaplaceno ze zálohy 4 000 Kč)

- informační materiál a mapku Londýna

- pojištění CK dle § 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: vstupy a jízdenky na MHD v Londýně (cena cca 2 500 Kč).

Max. počet 50 žáků, přihlášky vyzvednout u p. uč. Helda.

Datum vložení: 26. 9. 2022 10:01
Datum poslední aktualizace: 26. 9. 2022 10:06