VZDÁLENÁ VÝUKA

Způsob organizace vzdálené výuky

Vážení rodiče,

při přechodu na vzdálenou výuku budou platit pro naše žáky tato pravidla:

1. Účast na distanční výuce je pro všechny žáky ze zákona povinná.

2. Žák je povinen plnit úkoly, které mu vyučující zadá. U každého zadání bude uvedeno datum, do kterého musí být úkol odevzdán. Pokud nebude úkol v daném termínu odevzdán, bude vyučující kontaktovat rodiče. V případě, že rodič své dítě omluví, poskytne vyučující žáku 72 hodin na odevzdání úkolu. Neplnění úkolů zadávaných během distanční výuky bez řádné omluvy rodičů je považováno za neomluvenou absenci.

3. Úkoly jsou hodnoceny sumativně nebo formativně nebo slovně.

4. Pokud bude mít žák naplánovanou videokonferenci, je jeho povinnost zúčastnit se jí. Neúčast musí být řádně omluvena rodičem přes Bakaláře.

Zjišťujeme též, zda jste schopni zajistit on-line výuku a videokonference (viz. dotazník předaný vašemu dítěti).

INFORMACE K POSKYTOVÁNÍ PODPŮRNÝCH OPATŘENÍ A PORADENSKÝCH SLUŽEB V DOBĚ DISTANČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Po dobu distančního vzdělávání mají žáci nárok na poskytování podpůrných opatření, pokud jim byla přiznána (na základě doporučení školského poradenského pracoviště). Případné požadavky a problémy konzultujte s vyučujícími jednotlivých předmětů a se speciální pedagožkou Mgr. Janou Hrozovou.

V případě přiznaného podpůrného opatření asistenta pedagoga bude tato podpora realizována ve spolupráci s vyučujícím předmětu.

Předmět speciální pedagogické péče bude určeným žákům i nadále bude poskytován speciální pedagožkou prostřednictvím on-line komunikace.

Žákům s PAS bude umožněna distanční výuka takovým způsobem, který bude nejlépe korespondovat s jejich schopnostmi a dovednostmi – po konzultaci se speciální pedagožkou.

Poradenství k volbě střední školy a budoucího povolání bude poskytovat výchovná poradkyně Ladislava Vymazalová.

Všechny uvedené osoby, vyučující a asistentky pedagoga budou komunikovat se žáky prostřednictvím aplikace Microsoft TEAMS a s rodiči prostřednictvím aplikace BAKALÁŘI.

Datum vložení: 9. 10. 2020 15:23
Datum poslední aktualizace: 13. 10. 2020 22:40