Základní škola Vyškov
Základní škola
Vyškov, Nádražní 5

Základní škola Vyškov,
Nádražní 5

V současné době máme na škole přes 710 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 50 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".

Zobrazit více

Vynikající úspěch v krajském kole Poháru rozhlasu

Po historickém úspěchu v okresní atletické soutěži škol Pohár rozhlasu se v úterý 17. května naši žáci a žákyně zúčastnili krajského kola v Břeclavi.

Na rozdíl od minulého úterý jim počasí už tolik nepřálo, ale i tak kluci a holky bojovali ze všech sil – a stálo to za to! Začněme od těch nejlepších:

Starší dívky, přestože nejely v plné sestavě jako v okresním kole a muselo se v obsazení disciplín trochu improvizovat, se umístily na vynikajícím druhém místě! Lepší byla pouze jedna škola, a to ZŠ Brno, Horníkova, která se specializuje na atletiku! Některé výkony našich žákyň je třeba vyzdvihnout: nejvíce bodů našemu družstvu přinesla Stela Tomanová, když 60m zaběhla za 8,21 s a do výšky skočila osobní rekord 154 cm! Prvenství ve skoku dalekém patřilo Evě Bohuslavové výkonem 461cm. Naší úspěšnou disciplínou byl i vrh koulí, kde nám patřilo 1. místo zásluhou Zuzky Pacejkové, která vrhla ještě o metr víc než v okresním kole – 9 m 11 cm a brali jsme také 3. místo za výkon Páji Hekelové – 8,68m. Zuzka Pacejková nás všechny ale ohromila ještě jednou, a to ve skoku vysokém. Že bude skákat se dověděla až  v autobuse a techniku skoku se naučila těsně před závodem. Přesto skočila neuvěřitelných 146cm, což byl čtvrtý nejlepší výkon v soutěži a získali jsme tím cenné body! V běhu na 800m zaběhla Monika Trojancová nádherný čas 2:41 min, což bylo 4. sportovní úspěchysportovní úspěchysportovní úspěchymísto. Kromě těchto dívek patří ale poděkování za skvělé výkony i Tarje Tomčíkové, Natálii Stloukalové, Dominice Rypalové a Sáře Kingma, jejichž krásné výkony nám pomohly k rekordnímu bodovému zisku a tak skvělému umístění!

Starší žáci se zúčastnili krajského kola Poháru rozhlasu ve složení Honza Dvořák, Ondra Navrátil, Dominik Horváth, Michal Derka, Filip Račanský, Jakub Jaroš, Vojta Kadlík, František Ďuriš, Michal Skoupil, Pavel Benda a náhradník Radim Mihal. Všichni předvedli výborné výkony. Nejvíce bodů za svá umístění získal Michal Derka, který skočil do dálky 554 cm a 1500 m zaběhl za 4 min a 36 s. Velmi kvalitního výkonu také dosáhl Michal Skoupil, který poslal 4 kg kouli do vzdálenosti 12 m 40 cm. Nakonec po součtu všech výkonů se naši žáci radovali z 3. místa a získali tak bronzové medaile.

Mladší žákyně se umístily v krajském přeboru na pěkném 6.místě. Nutno podotknout, že při některých disciplínách, např. skoku vysokém, opravdu hodně pršelo a tyto podmínky určitě ovlivnily výkony. Nejlepšího umístění v jednotlivcích dosáhla Eliška Derková, která skočila do dálky 471cm (2. místo) a 60m zaběhla za 8,56s (2. místo). Krásné výkony podala i Maja Tomanová v dálce a šestistovce. Poděkování ale patří také Jolaně Mazlové, Barboře Novákové, Táně Počové, Kristýně Synkové, Anetě Tomaštíkové, Natálii Urbanové a Monice Gottvaldové.

 

Všem žákyním a žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim hodně úspěchů v dalším sportování!

Datum vložení: 20. 5. 2022 13:38
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2022 13:43
Autor: L. Vymazalová, M. Mazalová

O škole

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2
1
3
1
4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie