ÚSPĚCHY V BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Vynikající výkony podaly naše žákyně v BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDĚ.

Nejprve proběhlo 10. 4. 2017 okresní kolo BiO kategorie D, kam ze školního kola postoupily Anna Šebestová a Eliška Majtánová ze 7. A a Tereza Ferziková a Tereza Špilarová ze 6. A.
Všechny dívky vypracovaly do okresního kola vstupní úkol, Eliška dělala sádrové otisky stop, ostatní dívky zpracovaly práci na téma Pobytová znamení.
V okresním kole zazářila Anička Šebestová, která dosáhla nejvyššího počtu bodů v poznávačce organizmů, v testu i laboratorní práci, a okresní kolo olympiády vyhrála.
Také Eliška Majtánová získala velmi pěkné místo, umístila se těsně pátá.
Anna Šebestová postupuje do krajského kola.

20. 4. 2017 proběhlo okresní kolo kategorie C. Naši školu reprezentovaly Anna Škrabalová, Iveta Špičáková z 8. B a Tereza Kapicová z 9. B.
Anička tvořila odlitky zvířecích stop, Ivetka zpracovala úkol o hálkách a Terezka zkoumala a fotografovala pobytová znamení živočichů. Všechny dívky se staly úspěšnými řešitelkami okresního kola. Výborně si vedly Anička s Ivetkou. Iveta Špičáková získala druhé místo a jen o tři body méně měla Anna Škrabalová, která skončila třetí. Obě dívky díky své pečlivé přípravě postupují do krajského kola.

Všem soutěžícím děkujeme za přípravu do okresního kola a oběma Aničkám a Ivetce budeme držet palce v krajských kolech.

Mgr. H. Hedbávná

Datum vložení: 23. 4. 2017 0:00