Šesťáci dobyli Trúbu! Ze Štramberka si odnesli nejen uši...

Ve čtvrtek 11.5.2017 naše škola uspořádala literárně dějepisnou exkurzi do Štramberka. Zúčastnily se jí všechny šesté třídy a jejich třídní učitelé, jen se 6.A jela paní učitelka Holubová, která nás učí dějepis. Na cestu jsme vyrazili autobusem od školy v 8 hodin ráno. Cesta rychle ubíhala a asi za hodinu a čtvrt nás už vítalo městečko Štramberk. Po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny, protože nás přece jen bylo okolo 120 a někde bychom měli problém se všichni vejít.

Naše skupina nejdříve vystoupala na vrch Kotouč. Tam jsme si prohlédli jeskyni Šipka, která je známá např. nálezem čelisti neandrtálského dítěte a zvířecích kostí. Na malém náměstíčku jsme měli rozchod a mohli jsme si v klidu prohlédnout malebné domky a nakoupit typickou cukrovinku s názvem Štramberské uši. Mňam! Potom následovala prohlídka sladkovodního akvária Aqua Terra, kde je opravdu na co se dívat – chovají zde ryby, želvy, nejrůznější plazy a ještěry, pavouky, ale i roztomilé opičky. Dokonce jsme mohli nakrmit hada! Další zastávkou bylo Muzeum Zdeňka Buriana, který je známý krásnými obrazy prehistorického života a zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o jeho životě. Poslední atrakcí, která nás čekala, byl výstup na zdejší rozhlednu Trúba. Po zdolání skoro 170 schodů se nám naskytl nádherný výhled na velkou část Moravskoslezského kraje. Počasí nám celý den přálo a domů jsme se vraceli unavení, ale v dobré náladě a se spoustou nových informací a zážitků.

Tereza Ferziková, 6.A

Datum vložení: 21. 5. 2017 0:00