S příšerami si hráli čtvrťáci a páťáci aneb HALLOWEEN ve škole

Roztodivné příšerky a monstra se proháněly o halloweenu velkou tělocvičnou ZŠ Vyškov, Nádražní 5. Žáci 9. ročníků si pro čtvrťáky a páťáky přichystali spoustu atrakcí. A navíc s nimi mluvili anglicky. ,,Sice u nás Halloween neslavíme, ale přijde mi to jako bezva příležitost přiblížit tento anglosaský svátek těm, kteří o něm jen slyšeli,“ přemítá Barbora Sirotková z 5.B, jedna ze strašidelných účastnic.

Roztodivné příšerky a monstra se proháněly o halloweenu velkou tělocvičnou ZŠ Vyškov, Nádražní 5. Žáci 9. ročníků si pro čtvrťáky a páťáky přichystali spoustu atrakcí. A navíc s nimi mluvili anglicky. ,,Sice u nás Halloween neslavíme, ale přijde mi to jako bezva příležitost přiblížit tento anglosaský svátek těm, kteří o něm jen slyšeli,“ přemítá Barbora Sirotková z 5.B, jedna ze strašidelných účastnic.

Nejdříve si deváťáci spolu se svými vyučujícími angličtiny p. uč. Darinou Koblihovou a Markétou Mazalovou rozvrhli, která stanoviště mají chuť připravit. Měli z čeho vycházet, protože akce proběhla letos už potřetí. Mezi nejoblíbenější zábavné úkoly patří ,,apple bobbing“, které nemohlo chybět ani tentokrát. ,,Nejvíce se mi líbilo, jak jsme vytahovali jablka z mísy s vodou,“ tvrdí Jana Matoušková ze 4.B a přidávají se k ní další spolužáci. Filip Jelínek to ale hodnotí odlišně:,,Na halloweenské párty se mi moc líbilo, ale nejlepší bylo chytání listí do kbelíku!“ Katka Dědková s úsměvem vzpomíná: ,,Moje kámoška mě omotala jako mumii!“ To byly některé z úkolů, které pro oblibu starší žáci nachystali opět, dokonce je vyšperkovali novými vychytávkami. Někteří ale naopak přišli s novými nápady, jako třeba Terka Kapicová, Barbora Lusková a Terka Hekelová z 9.B. ,,Nachystali bychom ochutnávku různých potravin a děti je budou poznávat se zavázanýma očima,“ navrhovaly. A měly úspěch. Bavila mě ochutnávka jídla a samozřejmě trick or treat, tam jsme dostávali sladkosti,“ nechává se slyšet Sofie el Bourkhissi z 5.B. To potvrzuje také její spolustrašidelnice Adéla Julínková, která dále vyzdvihuje malování na obličej. Krásně namaskovaní a nastrojení v kostýmech ovšem přišli snad všichni účastníci. ,,Vstávala jsem o půl páté, aby mě sestřenice mohla namalovat,“ svěřila se jedna ze starších dívek.

Na akci žáky lákaly také nepřehlédnutelné plakáty, které zhotovila p. uč. Jana Kunešová. Děti si všímaly rozmanité halloweenské výzdoby a  písniček. Na závěr si mohly společně zatančit.Tři děvčata z 9. třídy si pro ně nachystala chytlavou písničku a naučila je tanec. A na závěr přání Elišky Maierové ze 4.B: ,,Moc bych si přála, aby tato akce pokračovala, a doufám, že bude i příští rok.“

Datum vložení: 7. 11. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2017 11:14