Předvánoční Vídeň okouzlila němčináře

Jak se už stalo na naší škole tradicí, vyrazili i letos žáci, kteří se učí němčinu jako druhý cizí jazyk, ve čtvrtek 23. 11. na zájezd do předvánoční Vídně.

Před zámkem SchonbrunnVánoční nálada před radnicí

Zájezd organizovala paní učitelka Loudová ve spolupráci s dalšími vyučujícími německého jazyka. Přes mlhu hustou tak, že by se dala krájet, vedly naše první kroky ve Vídni na zámek Schönbrunn, takže krásné vyhlídky  z  Glorietty jsme si moc neužili. Pak se mlha naštěstí rozplynula a podle plánu jsme se přesunuli do centra a prošli jsme si známé památky - chrám sv. Štěpána, Hofburg, radnici  a Albertinu. Největším lákadlem byly vánoční trhy s jejich neopakovatelnou atmosférou. Po nákupu suvenýrů, ochutnávce různých specialit a využití cizích jazyků v praxi nás čekala podvečerní procházka osvětlenými ulicemi zpět k autobusu. A protože je to do Vídně z Vyškova blíž než do Prahy, vrátili jsme se poměrně brzy domů. Velké poděkování patří paní učitelce Loudové za organizaci a paní učitelce Mazalové za poutavý výklad.

Mgr. Jitka Maierová

Datum vložení: 15. 12. 2017 9:01