Otevření školy = rotační výuka

Informace k výuce na ZŠ Vyškov, Nádražní 5

Milí rodiče,

přijměte, prosím, srdečný pozdrav od vedení školy.

Opět otevíráme školu a Vás opět čeká řada pravidel, které bych Vám ráda ve stručnosti představila:

• 12. 4. 2021 nastoupí do školy žáci 1. stupně – 3., 4., 5. ročník (tyto třídy společně kvůli výuce aj) - budou mít střídavou výuku – tzn. do školy budou chodit vždy v lichý týden, v sudý týden budou doma a budou vyučováni distančně na základě rozhodnutí jednotlivých vyučujících.
  • 19. 4. nastoupí do školy žáci – 1., 2. ročník, budou mít také střídavou výuku – tzn. budou do školy chodit vždy v sudý týden, v lichý týden budou doma a budou vyučováni distančně na základě rozhodnutí jednotlivých vyučujících.
  • Rozvrh distanční výuky pro 1. a 2. stupeň zůstává stejný.
  • Na 1.stupni se bude učit v homogenních skupinách, tzn. že ve třídách výuku povede TU + výjimečně AP (tam, kde TU učí jazyky jinde). Anglický jazyk bude vyučován stejným způsobem jako v září a říjnu.
  • Je zakázána hudební a tělesná výchova – žáci mají na základě toho upravený rozvrh.
  • Bude se hodně větrat, učit se bude v případě pěkného počasí i venku (v areálu školy).
  • Vstup do školy bude stejný jako v září a říjnu, tzn.:

žáci 1. stupně vstupují do školy z ulice Nádražní (pod schody) od 7.30 do 7.45 a do šaten jdou nejbližším schodištěm.

• Prezenční výuka pro žáky je povinná, proto žáci, kteří zůstanou doma, musí být včas omluveni a pracují sami. Prosím Vás, milí rodiče, abyste v tomto případě kontaktovali své vyučující a dohodli se s nimi na zadávání a plnění úkolů.
  • Všichni žáci i zaměstnanci školy nosí zdravotnickou obličejovou masku splňující standardy MO MZd po celou dobu vyučování. V případě, že žák ji nemůže používat, zůstává doma (jako by byl nemocen).
  • Dvakrát týdně žáci podstoupí antigenní testy (vždy v pondělí a ve čtvrtek). V případě, že rodiče žáka odmítají testování, žák zůstává doma (jako by byl nemocen).
  • V případě, že bude antigenní test u některého dítěte vyhodnocen jako pozitivní, rodiče si musí tohoto žáka neprodleně odvést.
  • Na toalety budou chodit žáci 1. stupně ve vyučování.
  • Učitelé si mohou respirátor sundat a nahradit jej štítem ve výjimečných případech, kdy je potřeba, aby žáci viděli ústa učitele. Musí být dodržena vzdálenost 2 m.
  • Vstup do školy je pro rodiče do 13.00 zakázán – škola je zamčená.
  • Obědy si mohou vyzvedávat všichni žáci – i ti, kteří budou vzděláváni distančně (denně od 11.00 do 11.25) – všichni bezpodmínečně musí dodržet stravovací časy. Žáci budou dodržovat rozpisy na obědy. Čekat na oběd budou žáci před jídelnou.
  • Žáci, kteří budou mít prezenční studium, budou automaticky přihlášeni na obědy.
  • Školní družina je zajištěna pro 3. – 5. ročník odpoledne a pro 1. - 2. ročník – ráno i odpoledne.
  • Bohužel nejsme schopni z organizačních důvodů zajistit čekací třídu, ani školní družinu pro 4. ročník.
  • Školní klub nebude fungovat.
  • Náboženství probíhat nebude, vzhledem k tomu, že se nedá zajistit homogenita skupiny (ve skupině jsou přihlášení žáci z více tříd).
  • Hra na flétnu probíhat nebude, neboť žáci musí mít ve škole roušku a nesmí ji sundávat (a to ani při výuce flétny).

Milí rodiče, jsem moc ráda, že se škola pomaličku otevírá. Jen Vás prosím o trpělivost a pochopení. Všechna popsaná opatření jsou v souladu s nařízeními vlády.

Případné změny, pokud nastanou, oznámíme ihned prostřednictvím Bakalářů a webu školy.

Moc se všichni těšíme na to, že se školní prezenční výuka opět rozjede a Vaše děti uvidíme naživo.

Přeji Vám všem šťastný vstup do normálního života a jen to dobré, ale hlavně hodně zdraví.

Za vedení školy Mgr. Iva Vassová

Datum vložení: 7. 4. 2021 20:25