V současné době máme na škole přes 710 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 50 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".

Zobrazit více

Okresní kolo v přespolním běhu

Ohlédnutí za okresním kole v přespolním běhu

Dne 30. září se uskutečnila okresní soutěž v přespolním běhu. Soutěže se zúčastnilo 12 základních škol okresu Vyškov. Celkem se soutěžilo ve 4 kategoriích: Mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně, starší žáci. Přespolní běh se uskutečnil na atletickém stadionu ve Vyškově. V každé kategorii soutěžilo 6 žáků nebo žákyň a první 4 bodovali.

Nejdříve začali běžet mladší žákyně v běhu dlouhém 1100 metrů. Naši školu reprezentovali: Maja Tomanová, Eliška Derková Marie Šťastná, Nikola Křížová, Barbora Křížová a Bára Musálková. Naše děvčata běžela velmi dobře a prvních 5 našich žákyň doběhlo mezi prvními 20. Celkově na druhém místě doběhla Maja Tomanová a druhá naše nejlepší běžkyně byla na 5. místě Eliška Derková. Naše děvčata obsadila v družstvech první místo a postoupila do krajského kola které se uskuteční v Brně 7. října.

Dále byli na programu mladší žáci. Velmi dobře vyběhli bratři Ambrožovi, konkrétně Filip a Jakub. Filip Ambrož se po celou dobu držel na druhém místě a tohle umístění udržel až do konce. Kromě bratrů Ambrožových nás reprezentovali Antonín Šťastný, Jan Skoumal, Daniel Cole a Vlastislav Peitl. I když jsme mladším žákům nedávali velké naděje nakonec brali stříbrné medaile za celkové druhé místo.

Třetí běh patřil starším dívkám (8. a 9. třídy). Naše děvčata bojovala ze všech sil a díky tomu nakonec slavila také celkové druhé místo. V jednotlivcích obsadila 3. místo Monika Trojancová. Dále nás reprezentovali Natálie Urbanová, Barbora Nováková, Barbora Žlebková, Denisa Ondrová a Táňa Póčová.

Nakonec byl na programu nejdelší běh na 2200 m. Za naši školu běželi Jan Kachlík, David Olejník, Michal Greguš  Štěpán Štolfa, Jiří Polednik, a Jakub Raclavský. Hoši obsadili krásné 6. místo.

Datum vložení: 3. 10. 2022 17:31
Datum poslední aktualizace: 3. 10. 2022 17:34
Autor: Mgr. Antonín Škrabal