O Žákovském plese, Besedňák se třese

V pátek 24. února se v Besedním domě ve Vyškově uskutečnil tradiční Žákovský ples ZŠ Nádražní 5. Očekávaná a oblíbená akce pouze pro žáky 8. a 9. ročníků proběhla letos už po čtrnácté. Jaké novinky přinesla?

V prvé řadě prodloužení doby plesu. Tanečníci se srocovali před budovou už po 15h, aby v 15:30 odevzdávali své vstupenky, odkládali kabáty a bundy v šatně a usazovali se do sálu podle svých předem pořízených místenek.

Tentokrát je z pódia uvítala Mgr. Eva Dvořáková, která ples organizovala. Velkou oporou především v oblasti zajišťování sponsoringu jí byla Veronika Davidová. Po úvodních slovech pana ředitele Mgr. Pavla Pospíšila vyzvali chlapci k tanci děvčata, jejichž róby se rozšustily do rytmu mazurky. Následovaly další klasické tance, které žáci nacvičili ve školních tělocvičnách.  Bylo vidět, že základní kroky polky, valčíku, waltze, cha-cha i jive zvládl každý.

Záhy se na parketu se objevili i čtyři skuteční mistři tance, z nichž hned tři navštěvují naši školu. Barbora Chelíková  (9. C) s Václavem Fialou (9. B) předvedli sambu a rumbu, Kamila Kubínová (9. B) s Leonardem Walletzkim  zase sklidili velký potlesk za cha-cha a jive, dokonce i hlasité ovace.

Veselí  pak pokračovalo díky dýdžejovi Járovi Trnkovi. Zahrál snad vše, co si mládež usmyslela, takže spokojenost  se na place  projevovala  bujarými tanci a hurónským zpěvem. Tyto bloky moderní hudby se střídaly s klasickými tanci.

V zázení foyer měli návštěvníci plesu k dispozici nejen zmíněnou šatnu, ale také bufet a letos i nově fotokoutek. V něm se mohli vyfotit s různými legračními rekvizitami a slogany. Další novinkou díky sponzorům byla tombola o velmi pěkné a hodnotné ceny. Na celou akci dozírali pedagogičtí pracovníci a pracovníci MKS Vyškov.

Žákovský ples v tomto roce skončil až o půl deváté.  To už mohl nestanný pozorovatel zaznamenat na tvářích tanečníků  a nohách tanečnic jisté známky únavy, ale celkově převládal výraz spokojenosti ze zdařilé školní akce. Rozlučme se slovy indické klasické tanečnice Sudharani Raghupathy:

„Tanec, stejně tak jako jiná umění, nám pomáhá být lepším.“

Datum vložení: 27. 2. 2023 12:43
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2023 17:47