Nový školní rok začali na ZŠ Nádražní 5 (nejen) s novými okny

Zdánlivě prázdná zůstala budova ZŠ Vyškov, Nádražní 5 o letošních letních prázdninách. Uvnitř se to jen hemžilo řemeslníky a dalšími pracovníky provádějícími očekávanou, protože velmi potřebnou, výměnu oken. Konkrétně se jednalo

přímo o čelní stranu budovy. S touto nákladnou rekonstrukcí byla spojena i výmalba. Ta proběhla v prostorách šaten, kuchyně i sportovní haly.

Do lavic této školy v tomto školním roce zasedá 710 žáků a také 7 žáků ze zahraničí. Obměny zaznamenal také pedagogický sbor, který kromě tří nových pedagogů čítá k tomuto datu celkem deset asistentek pedagoga.

Samozřejmě jsme 1. září opět na ZŠ Nádražní srdečně přivítali prvňáčky. Tentokrát však docela jinak než tomu bylo v předchozích letech. Vedení školy, pedagogové a představitelé města vítali nové příchozí žáčky netradičně v tělocvičně školy s rouškami. Paní místostarostka Karin Šulcová popřála prvňáčkům šťastný start do vzdělávání a poté se nedočkaví prvňáčci vydali se svými učitelkami na „dobrodružnou výpravu“ do svých tříd. Čekalo tam na ně malé překvapení v podobě sladkosti a odměny. Při této slavnostní události vypomohli také žáci 9. ročníku.

I přes veškerá nařízení se zahájení školního roku vydařilo a my přejeme všem žáčkům 1. tříd, aby ve škole našli spoustu nových kamarádů a tolerantních učitelů, se kterými budou sdílet své radosti z učení.

Mgr. Kristýna Jankovičová a Mgr. Markéta Mazalová

Datum vložení: 20. 9. 2020 20:53