Nástup dětí do školy 25. 5. 2020

Dopis rodičům

Milí rodiče,

tak už je to tady.

Vaše děti nastupují do školy.

Včera 18. 5. 2020 se uzavřela možnost Vaše děti do školy přihlásit a my jsme mohli konečně dodělat celý harmonogram pobytu ve škole, jak nám to nařizuje manuál pana ministra.

Přihlásilo se nám s konečnou platností 212 dětí. Rozděleni jsou do 16 skupin s maximálním počtem 15 žáků. Museli jsme vyřešit nejen počty žáků ve třídách, ale také školní družiny tak, aby se žáci nepřesouvali a zůstávali v jedné třídě s paní učitelkou a odpoledne s paní vychovatelkou.

Nebylo to vůbec jednoduché. Bylo potřeba rozdělit i některé třídy a utvořit tak novou skupinu bez paní učitelky třídní.

Nakonec jsme se dohodli na pravidle, které bude pro všechny stejné a snad spravedlivé. V případě, že je přihlášeno více žáků dělíme nejprve podle školní družiny (týká se 1. a 2. třídy). U starších žáků, kde o školní družinu nebyl zájem, dělíme podle sudé a liché – žáci s lichým číslem budou u své paní učitelky, se sudým číslem půjdou do další skupiny.

Chci Vás upozornit, milí rodiče, že vaše děti musí první den školy přinést „Čestné prohlášení zákonného zástupce o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“  a dodržovat všechna přísná pravidla, která Vám již dříve poslali třídní učitelé.  Bez prohlášení není možné vstoupit první den do školy – prosím nezapomeňte svým dětem tento vyplněný formulář přibalit.

Žáci budou vstupovat do školy z ulice Hřbitovní. Zde jsou na chodníku nakreslené rozestupy. Paní učitelce u vchodu předají formulář s prohlášením. Při vstupu do školy si vydezinfikují ruce a přejdou do šaten, kde se přezují a půjdou do své třídy. V šatnách se nesmí shlukovat. Ve třídě už na ně bude čekat jejich vyučující. Vyučujícím jim určí, zda mají mít roušku nebo ne – rozhodnutí je pouze na něm – žáci jeho pokynu uposlechnou.

Ani ve třídě nemají možnost se shromažďovat a především musí dodržovat velmi přísná hygienická pravidla.

Žáci se během vyučování nesmějí volně pohybovat po škole. Je dovoleno jít pouze na toaletu, a to jen v době vyučování, v době přestávek budou žáci ve své třídě.

Od zhruba 10.50 si budou služby postupně podle rozpisu vyzvedávat oběd v jídelně. Děti se ve třídě najedí a poté budou buď postupně odcházet domů, nebo paní učitelku vystřídá paní vychovatelka a budou zůstávat ve třídě.

Do šaten budou žáci odcházet s paní učitelkou, přezují se a poté školu opustí – vchodem z Nádražní (spodem). Před odchodem si opět vydezinfikují ruce.

Na toaletách a ve třídách jsou pro žáky nachystaná mýdla, dezinfekční prostředky a papírové utěrky.

Ve společných prostorách budou dozory z řad učitelů 2. stupně, kteří budou dohlížet především na dodržování hygienických opatření, a tím na bezpečnost Vašich dětí.

Milí rodiče, děkuji Vám za Vaši spolupráci, děkuji za pochopení v této neobvyklé situaci, děkuji za to, že jste našimi partnery a že se nám snažíte pomáhat. Vážíme si Vás za to.

Za vedení školy

Mgr. Iva Vassová, zástupkyně ředitele