Naši florbalisté slaví úspěch i v Brně!

Florbalisté Orla Vyškov vyhráli turnaj v Brně

Dne 20.2.2022 se florbalisté Orel Vyškov, kteří jsou zároveň žáky ZŠ Vyškov Nádražní 5, zúčastnili turnaje pořádaného klubem Bulldogs Brno. Turnaj byl vypsán pro ročníky narození 2010 – 2013. Přihlásilo se 8 florbalových týmů a tyto byly rozděleny do dvou základních skupin A a B. Ve skupině A byly družstva TJ Sokol Břeclav, FBC Gepardi Brno, Orel Devět Křížů a Florbal Rosice. Ve skupině B byly týmy Orel Vyškov, TJ Sokol Adamov, FBO Orel Boskovice a F.A.T.R. Dubňany. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým na 1 x 15 minut. Orel Vyškov svou skupinu vyhrál, když porazil TJ Sokol Adamov 7:1, FBO Orel Boskovice 6:4 a F.A.T.R. Dubňany 5:4. Ze skupiny tedy Orel Vyškov postupoval z první pozice a ve čtvrtfinále turnaje narazili na čtvrtý tým po základní části ve skupině A a tím byl tým TJ Sokol Břeclav. Toto utkání skončilo výhrou Orla Vyškov s celkem jednoznačným výsledkem 8:1. V semifinále poté naši florbalisté porazili Orel Devět Křížů výsledkem 10:1 a postoupili do finále turnaje. Ve finálovém utkání nastoupili proti týmu Gepardi Brno. Utkání bylo celou dobu velmi atraktivní a neskutečně vyrovnané. Orel Vyškov vždy vedl o jednu branku, ale po krátké chvíli dokázal soupeř vždy srovnat. Diváci mocně fandili a hnali oba týmy dopředu. Kluci celou dobu neskutečně bojovali a nic nevypustili. Nakonec Orel Vyškov utkání zaslouženě vyhrál v konečném výsledku 5:4. Je potřeba také poděkovat brankáři Danielu Coleovi, který v turnaji skvěle chytal a ve finálovém utkání několikrát vychytal samostatný únik soupeřů. Chlapci i trenéři měli obrovskou radost a diváci je odměnili zaslouženým potleskem.

Turnaj byl velice kvalitně zorganizován a konkurence byla veliká. Kluci se s takovými soupeři setkali poprvé a odnesli si z turnaje hromadu zkušeností. Velké díky patří trenérům Mgr. Škrabalovi a Mgr. Marvanovi.

Sestava Orel Vyškov : Daniel Cole, Ondřej Kachlík, Michal Zápotocký, Václav Jakubo,

Matyáš Kudlička, Josef Grec, Antonín Štastný, Roderik Smola,

Jan Jakubo.