Náš florbal je 7. nejlepší v republice!

Mladí florbalisté ze ZŠ Nádražní 5, Vyškov jsou 7. nejlepší v republice

Dne 31.3.2022 se florbalisté ZŠ Nádražní 5 vydali na republikové finále ČEPS cupu, což je turnaj prvního stupně základních škol. Do tohoto finále se probojovalo 16 nejlepších týmů z republiky, kdy každý kraj byl zastoupen jedním družstvem a dva kraje dvěma družstvy. Finále se konalo v krásné extraligové florbalové hale v Praze – Chodov. Týmy byly rozděleny do 4 skupin po 4 týmech. V naší skupině byly týmy Husovka z Písku, Oskol Kroměříž a Škarvadíci z Ostravy. Atmosféra v hale byla báječná a mohlo se začít hrát. První zápas sehrál náš tým s kluky z Husovky Písek. Ze začátku zápasu byli kluci trošku nervózní, ale rozehráli se a ve velice vyrovnaném zápase remizovali 1:1. Druhý zápas byl s favoritem skupiny – týmem Oskol Kroměříž. Kluci ukázali, že i s tak kvalitním týmem, který byl složen z hokejistů sportovní třídy, dokážou bez problémů držet krok. Utkání bylo také vyrovnané až do samého konce. Kluci v něm po urputném boji prohráli 3:4. Poslední zápas ve skupině byl proti týmu Škarvadící z Ostravy a tento kluci vyhráli 5:4. Z těchto výsledků je patrné, že kvalita týmů byla ve všech případech srovnatelná, zápasy byly vyrovnané a divácky velmi atraktivní. Po spočítání bodů bylo jasné, že kluci z Nádražní 5 Vyškov postoupili z této skupiny na druhém místě mezi nejlepších 8 týmů turnaje a čekal je zápas o postup mezi nejlepší 4 týmy. Byl to zápas proti týmu ZŠ Konečná, Karlovy Vary, který se v konečné fázi probojoval až do finále turnaje a skončil na druhém místě. Od začátku byla vidět obrovská kvalita soupeře, ale kluci dokázali držet krok a v polovině zápasu vedli 4:3. Soupeř byl však o malinko lepší a zápas vyhrál 7:6. V další fázi turnaje čekal tým boj o 4. až 8. místo, kde sehráli zápas proti ZŠ Pražská, Pelhřimov s výsledkem 8:7 pro Pelhřimov a v posledním zápase porazili tým ZŠ Campanus, Praha 4:3. První místo nakonec získala ZŠ Vodní, Mohelnice.

Kluci v celém turnaji neskutečně bojovali a po nádherném výkonu obsadili krásné 7. místo. Kvalita všech týmů v turnaji byla opravdu vysoká. Vyškováci se s takto silnými soupeři ještě nesetkali, ale všem ukázali, že se s nimi opravdu musí počítat mezi nejlepší týmy. Turnaj byl skvěle zorganizován a pro kluky byl velkým zážitkem. Ze zápasů si odvezli mnoho zkušeností. Celému týmu jistě patří velké poděkování za skvělou reprezentaci Vyškova v republikovém měřítku.

Sestava ZŠ Nádražní Vyškov : Jan Jakubo, Antonín Štastný, Matyáš Kudlička,

Václav Jakubo, Josef Grec,