Na Mikulášském jarmarku roznášeli čerti espresso

Až do večerních hodin zůstala v úterý 6. prosince okna ZŠ Vyškov Nádražní 5 rozsvícená. Třídy i chodby této školy se kouzelně proměnily v tradiční předvánoční Mikulášský jarmark.

Ještě před třetí hodinou do školy přicházeli první nedočkaví zákazníci, a tak mohli vidět děti vynášet školní lavice na chodby a chystat na ně své nápadité výrobky a dekorovat prodejní místa i celé třídy. Ještě předtím se však činily buď v hodinách hlavně výtvarné a pracovní výchovy, ale i ve svém volném čase, s asistencí pedagogů nebo individuálně. Mnozí žáci poprosili rodiče a přátele školy, aby svými výrobky přispěli k pestré nabídce jarmarku. Proto mohli i ti nejmenší prodávat nepřeberné množství voňavých perníčků, pestrých adventních věnečků, vánočních dekorací, dárečků i dobrot. Některé třídy se zázračně transformovaly v cukrárny, navíc s obsluhou . ,,Letos jsme měli ještě větší výběr zákusků a chlebíčků, dokonce jsme to i balili s sebou ,“ svěřují se žáci ze 7.C. Děti ze 6. tříd zase zaujaly principy obchodu:,,Řekli jsme, že dáme hvězdu zadarmo, a všichni u nás začali nakupovat!“
Nadšeně vyjmenovávají další artikl - skřítky, fotokoutek, vafle, párek v rohlíku nebo třeba punč a čaj zdarma.

Ať už bylo zboží jakéhokoli druhu, děti si při jeho prodeji vedly skvěle. Nebály se komunikovat s návštěvníky, s bývalými žáky, učiteli a dalšími přáteli školy. Rozhodně si tuto oblíbenou akci opět všichni užili.

Mgr. Markéta Mazalová

Datum vložení: 14. 12. 2016 0:00