Jak se přihlásit do školního mailu a do Bakalářů na webu

Postup přihlašování

Školní maily

Obracejí se mne rodiče i žáci, že jim nechodí do školních mailů úkoly od učitelů (týká se to žáků od 5. ročníku).
Přes školní stránky, Pro žáky, se dostanete na Office 365, kde po přihlášení (jméno uživatele je váš školní mail  x2..prihlasovacijmenonapocitace@nadrazni5.cz, heslo jste si buď vytvořili nové nebo používáte heslo do starých počítačů ve škole s prvním velkým písmenem) vyberete aplikaci Outlook. Pokud se budete hlásit do mailu poprvé, objeví se stručný návod, který můžete zrušit, pak musíte nastavit časové pásmo – UTC +01:00 a v řádku je město Prague – a kliknout na Uložit.
Pokud již jste v mailu, musíte ve složkách vlevo sjet dolů, je tam skupina vaše třída (např. 7.C) nebo případné další skupiny, ve kterých jsou zasílané úkoly. Pro zjednodušení komunikace od učitelů jsou v mailu vytvořeny skupiny po třídách, proto je to takto.
Pokud budete mít problémy s heslem, obraťte se na mne, pošlu vám nové heslo. Požádat o resetování hesla na webu Office sice můžete, ale nejde to, naše školní politika je nastavena tak, že se musí nastavit heslo ve škole, a teprve potom toto heslo platí na Office 365.

Bakaláři

Pro přihlašování rodičů lze na webu (ne v mobilech a na tabletech) použít odkaz Zapomenuté heslo, jen musíte znát svůj mail na "kontaktního" rodiče. Po jeho napsání v novém dialogu klikněte na pokračovat, web Vám napíše, že na Váš mail byly odeslány informace. Otevřete si tento mail ve své poště a pokračujte dle instrukcí. Jinak mi můžete napsat mail, já ho ručně vytvořím a pošlu.

Pro přihlášení žáka mne musí kontaktovat mailem, abych mu ho vytvořil a poslal.

Vždy prosím o napsání celého jména, třídy a o jaké heslo vám jde.

Protože je teď žádostí více, prosím o trpělivost, určitě odpovím nejpozději do druhého dne.

Mgr. Luboš Pajtina

Datum vložení: 12. 3. 2020 8:23