Informace k zápisu 2017

.

Zápis
  • Na zápis se musí dostavit zákonný zástupce se svým dítětem, které v roce zápisu dosáhne do 31. 8. šesti let (a to i v případě, že rodiče zvažují odklad školní docházky).
  • S sebou je nutné přinést občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.
  • Před zápisem každý zákonný zástupce obdrží číselný kód, na jehož základě v zákonné lhůtě 30 dnů zjistí na školním webu a na úřední desce, zda je dítě přijaté.
  • Na zápis se může dostavit zákonný zástupce s dítětem s jakýmkoliv bydlištěm (děti ze spádové oblasti škola přijmout musí). V případě, že má rodič bydliště mimo spádovou oblast a rozhodne se pro naši školu, dopředu se přihlásí k absolvování zápisu u nás a oznámí své spádové škole, že jde na zápis k nám.
  • V případě, že se rodič na zápis nedostaví, dopouští se přestupku s možností postihu.
Zaškolení

Žádost o zapsání do školy mohou při zápisu podat též zákonní zástupci dětí, které mají do 31. 8. pět let a šesti let dosáhnou od září příslušného roku do června roku následujícího.

• Pokud žák dosáhne 6 let do konce aktuálního kalendářního roku, k žádosti je třeba doložit doporučující stanovisko PPP (pedagogicko- psychologické poradny).
  • Pokud žák dosáhne 6 let od ledna do konce června následujícího roku, k žádosti je třeba doložit doporučující stanovisko PPP a odborného lékaře.
  • V případě, že jeden z těchto subjektů předčasné zaškolení nedoporučí, nemůže ředitel školy rozhodnout o zaškolení a dítě do školy nenastupuje.
Odklad školní docházky

Žádost o odklad dává rodič při zápisu a doloží k němu i doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Ředitel školy na základě obou kladných doporučení vydává rozhodnutí o odkladu školní docházky. (V případě, že doporučení nejsou shodná, ředitel vydává rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání).

• Pokud rodič v době zápisu příslušné posouzení nedodá, musí tak učinit do 30 dní od zápisu.
  • V tomto případě rodič dostává od školy „usnesení o přerušení správního řízení" do doby, než má škola potřebné dokumenty (doporučení PPP a lékaře).
  • Pokud škola neobdrží uvedené doklady, žák je automaticky přijat do školy (rozhodujícím kritériem pro přijetí je pouze věk dítěte).
Datum vložení: 4. 1. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2017 12:09