Florbalové turnaje

Florbal

Florbalisté ZŠ Vyškov, Nádražní 5 – počtvrté v řadě první

V letech 2014 – 2017 starší žáci ZŠ Vyškov, Nádražní 5 počtvrté za sebou a starší žákyně z téže školy podruhé za sebou zvítězili v okresním finále základních škol nejpopulárnější školní kolektivní hry ve florbalu.

Florbalový turnaj starších žákyň v Rousínově

Do Rousínova se probojovaly naše florbalistky po vítězství na okrskovém turnaji v Drnovicích, kde porazily Letní pole 9:0, ZŠ Tyršova 11:0 a ZŠ Drnovice 2:0. V Rousínově nás přivítala větší hala a větší odhodlání soupeřů. Hrálo se systémem každý s každým. Ve všech utkáních, kromě posledního, naše hráčky zamkly soupeřky do jejich obranného pásma a jen zřídka dovolily soupeřkám ohrozit naši brankářku. Postupně jsme porazili ZŠ Letní pole 3:0, ZŠ Slavkov 3:0 a ZŠ Rousínov 2:0. Poslední utkání proti ZŠ Bučovice bylo herně vyrovnané, ale díky střelám Ivety Špičákové jsme zvítězili 4:2.

Na okresním finále jsme obsadili 1. místo a postoupili tak do krajského finále do Pohořelic.

Florbalový turnaj starších žáků v Rousínově

Starší žáci také svůj turnaj o okresního přeborníka odehráli v Rousínově. Do Rousínova se probojovali naši florbalisté po vítězství na okrskovém turnaji v hale ZŠ Purkyňova Vyškov, kde porazili Letní pole 5:2, se ZŠ Ivanovice jsme remizovali 2:2 a ZŠ Tyršova jsme udolali 5:1. Na okresní turnaj se kvalifikovalo 6 týmů. V základní skupině jsme přehráli ZŠ Drnovice 2:1 a ZŠ Bučovice 4:3. Skupinu jsme vyhráli, což nám zajistilo postup do finále se ZŠ Komenského Slavkov u Brna. Utkání bylo velice opatrné a oba celky vycházely ze zajištěné obrany. Už se zdálo, že utkání skončí 0:0, ale 23 sekund před koncem utkání Václav Gašpar přihrál před soupeřovu branku Marku Gerecovi, který zajistil vítězný postupový gól do krajského finále.

Krajský turnaj v Pohořelicích

V krajských finále, které se tradičně odehrávají v Pohořelicích, se nám 29. a 30. listopadu příliš nedařilo. Dívky se umístily na 6. místě a chlapci na 7. místě. V posledních 5 letech se chlapci a dívky ze ZŠ Vyškov, Nádražní těšili již z 9 účastí krajského finále ve florbale, z toho jsme slavili dvakrát 1. místo a dvakrát 3. místo.

dívkychlapci

Datum vložení: 5. 12. 2017 14:51