V současné době máme na škole přes 710 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 50 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".

Zobrazit více

Florbalisté Orla Vyškov vyhráli Orelskou florbalovou ligu

Dne 9.4.2022 se v krásné hale v Nezamyslicích uskutečnilo republikové finále Orelské florbalové ligy v kategorii elévů. Do tohoto turnaje se probojovalo pět nejlepších družstev a to Orel Vyškov, Orel Uherský Brod, Florbal SVČ Luhačovice, Orel Šlapanice a Orel Brno – Řečkovice. Turnaj se hrál systémem každý s každým a na konci rozhodoval počet získaných bodů.

První zápas sehrál Orel Vyškov s družstvem Orel Šlapanice. Zápas si vyškováci pohlídali a vyhráli ho poměrně vysoko 9:1. Ve druhém zápase nás čekal velice těžký soupeř a to Orel Uherský Brod. Toto družstvo v minulých ročnících několikrát ligu vyhrálo. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný a Uherský Brod se dokonce ujal vedení 1:0. Vyškovské družstvo se však nevzdalo, utkání otočilo a nakonec zápas vyhrálo 4:2. Ve třetím utkání nás čekal souboj nejtěžší – Orel Brno – Řečkovice. Tento zápas byl divácky velice atraktivní a celá hala hnala oba celky dopředu. Zápas se nevyvíjel vůbec dobře a vyškovské družstvo ještě 2 a půl minuty před koncem zápasu prohrávalo 2:4. Orlové z Vyškova však předvedli neskutečný závěr a půl minuty před koncem zápasu bylo srovnáno. Zápas skončil zaslouženou remízou obou celků. V tomto finálovém turnaji se nehrálo prodloužení, ani se nejely samostatné nájezdy a tak si oba soupeři ze zápasu odnesli shodně jeden bod. Po třetích zápasech na tom byly družstva Vyškova a Řečkovic bodově úplně stejně. Rozhodnout se tedy mělo v posledním čtvrtém zápase. Orel Vyškov si utkání zkušeně pohlídal a proti družstvu Florbal SVČ Luhačovice vyhrál 8:1. V předposledním zápase turnaje proti sobě nastoupila družstva Orel Brno – Řečkovice a Orel Uherský Brod. Toto utkání bylo velice vyrovnané a skončilo výsledkem 3:3. V tuto chvíli bylo rozhodnuto a oslavy mohly začít. Elévové Orla Vyškov jsou mistry republiky v Orelské florbalové lize. Na druhém místě skončil Orel Brno – Řečkovice, na třetím Orel Uherský Brod, na čtvrtém Orel Šlapanice a na pátém místě skončil Florbal SVČ Luhačovice.

Celému týmu patří velký dík. Kluci opravdu makali na plné obrátky, na hřišti nechali úplně vše a jejich nádherný výkon byl odměněn vítězstvím. Byl to báječný pocit.

Sestava Orlu Vyškov : Roderik Smola, Jan Šustek, Jan Jakubo, Antonín Šťastný, Daniel Štefaňo, Václav Jakubo, Michal Zápotocký, Josef Grec, Daniel Cole – brankář

Trenéři : Mgr. Antonín Škrabal, Martin Zápotocký, Mgr. Jan Heger, Mgr. Petr Marvan

Napsal: Martin Zápotocký

Datum vložení: 13. 4. 2022 7:53
Datum poslední aktualizace: 13. 4. 2022 7:57
Autor: Martin Zápotocký