Florbalisté Nádražní 5 Vyškov vyhráli okresní kolo AŠSK Cupu

Naši florbalisté nejlepší v okrese.

Dne 18.5.2022 se v hale ZŠ Rousínov uskutečnilo okresní kolo florbalového turnaje žáků prvních stupňů základních škol – AŠSK cup – pod záštitou Asociace školních sportovních klubů ČR. Tohoto turnaje se zúčastnilo 5 týmů základních škol a to domácí a zároveň pořadatelská ZŠ Rousínov, dále pak ZŠ Vyhlídka Vyškov, ZŠ Nádražní Vyškov, ZŠ Podomí a ZŠ Drnovice. Hrálo se systémem každý s každým a jako první na kluky z Nádražky čekal jejich městský rival ze ZŠ Vyhlídka Vyškov. Kluci si utkání zkušeně pohlídali a na konci bylo skóre 13:2 pro Nádražku. Druhým soupeřem byl tým ze ZŠ Podomí. I toto utkání bylo pro kluky celkem snadné a vyhráli ho poměrem 16:1. Třetím soupeřem byl tým ZŠ Drnovice, se kterým si kluci z Nádražky poradili výsledkem 19:1. V posledním zápase se střetli s nejtěžším soupeřem a to domácí ZŠ Rousínov, která do tohoto zápasu na turnaji také neprohrála. Nehrající týmy povzbuzovaly obě družstva a atmosféra byla vynikající. Zápas se hrál ve vysokém tempu a jelikož se hrálo o celkové první místo v turnaji, tak byl zápas ze strany hráčů místy i trochu vyhrocený. Ale to k florbalu také patří. Tento zápas si kluci z Nádražky zkušeně pohlídali a vyhráli ho v poměru 7:3. Tímto výsledkem si zajistili celkové první místo v turnaji a postup do krajského kola, které se odehraje 7.6.2022 ve stejné hale, tedy v ZŠ Rousínov, která navzdory celkovému umístění na druhém nepostupovém místě, jako pořadatelský tým má jistotu postupu do krajského kola. Můžeme se tedy určitě těšit na velmi atraktivní zápasy. Celý turnaj byl velice dobře zorganizován a nádherná hala ZŠ Rousínov umocňovala již tak velice dobrý dojem z turnaje. Klukům ze ZŠ Nádražní patří velký dík za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim hodně štěstí do krajského kola turnaje.

Konečné pořadí týmů :                1. ZŠ Nádražní Vyškov

2. ZŠ Rousínov

3. ZŠ Drnovice

4. ZŠ Podomí