Fantastický výchovný koncert ZUŠ Vyškov

Ve čtvrtek 2. února se žáci z hudebních tříd a 9. ročníku dočkali milého hudebního programu v Sokolském domě ve Vyškově. Kdo je pro ně připravil a čím se naši žáci bavili?

Výchovný koncert připravila ZUŠ. Představil se na něm Malý dechový orchestr pod vedením Miroslava Knoba a Jakuba Janečka (bubenická sekce). Pořadem nás provedla Veronika Zavadilová, která si děti získala zvídavými otázkami a interaktivním přístupem k publiku.

Po úvodním představení souboru, slovech ředitele ZUŠ Aleše Musila a první skladbě nám byly postupně představovány jednotlivé hudební nástroje tohoto hudebního tělesa.

Poznat hudební nástroj, slyšet jeho samostatný zvuk, kombinaci s dalšími hudebními nástroji, vyslechnout si klasické šlágry jako Růžový panter, pohádkové či filmové melodie i moderní populární pecky jako třeba My máme rádi víno od Chinaski, to všechno si děti moc užívaly. Ty menší to dokonce zvedlo z polstrovaných sedaček, aby si zatančily nebo aspoň dirigovaly.

Dočkali jsme se také burácejícího překvapení v podobě nástupu bubeníků do sálu. Ti nás se svými bubny obklopili ze všech stran a sál nasytili údernými rytmy.

Hodinový program měl spád a šťávu. Hudebníci předvedli krásné hudební výkony a občas stihli zamávat svým spolužákům. Stejný program pak předvedli ještě o hodinu později ZŠ Tyršova a odpoledne veřejnosti.

Podívejte se také na videa facebooku školy, jen tak se dá nasát mimořádná atmosféra této úspěšné akce.

Děkujeme.

Datum vložení: 2. 2. 2023 17:53