Exkurze žáků 1. stupně do Prahy

Již tradičně se 25. dubna žáci 1. stupně vydali na poznávací exkurzi do hlavního města Prahy.

Cestu nám sice

zkomplikovala naše neustále opravovaná dálnice D1, ale nakonec jsme se zdárně dopravili do stověžaté Prahy. Počasí nám přálo a tak naše procházka mohla začít.

Ze Strahova jsme prošli Růžovou zahradou k Petřínu a následně k zrcadlové síni. Lanovkou jsme se svezli dolů a podél Vltavy se přes Kampu dostali až na Karlův most. Skvělá atmosféra a sluníčko nám přidávalo na dobré náladě. Na Staroměstském náměstí jsme si prohlédli Orloj, který je nyní díky rekonstrukci mimo provoz. Ulicemi plnými spoustou pouličních umělců jsme se přemístili na Václavské náměstí. Vyzkoušeli jsme si jízdu metrem, kterým jsme se přiblížili k poslednímu místu naší prohlídky – Technickému muzeu.

Přesto, že jsme na prohlídku města měli jen několik hodin, viděli jsme spoustu památek a zajímavých míst. Již nyní se těšíme na příští rok, co nového nám Praha přichystá. Děkujeme všem, kteří tuto akci pro děti a jejich rodiče připravili a do hlavního města se s dětmi vydali. Byli to p. uč. Krbečková, Kučera, Kunešová, Šoupalová a Rychlíková.

P. Krbečková

Datum vložení: 9. 5. 2017 0:00