Druháčci nasávali vánoční atmosféru

První prosincový den navštívili muzejní výstavu „Šťastný život v secesi nejen o Vánocích“. I když titul jim moc neříkal, věděli, že uvidí domácnost svých pra-pra-babiček a dozví se něco o tom, jak se tehdy slavily Vánoce, jaké zvyky se dodržovaly, čím se zdobily stromečky a jaké dárečky se tehdy dostávaly.

A nezklamali se :)

Prohlédli si vybavení kuchyně, kde se připravovalo nejen štědrovečerní menu, viděli slavnostně prostřenou tabuli s dobovým porcelánem a seznámili se s etiketou při stolování. Nahlédli také do ložnice a elegantního šatníku našich praprababiček.

Vyzkoušeli si na vlastní kůži: jak se tehdy lidé zdravili na ulici, jak se chovali u stolu, z olova si ulili … těžko říct co (ale určitě něco moc zvláštního).

Překvapila je tehdejší ranní hygiena - on nebyl splachovací záchod :O ? Také spodní a jiné prádlo a nadchly je klobouky.

V praktické dílničce si pak vyzkoušeli českou tradici výroby skleněných foukaných perliček, ze kterých vznikaly tehdejší vánoční ozdoby a vyrobili si z nich krásnou vánoční hvězdičku.

Však se na ně podívejte.

Datum vložení: 4. 12. 2017 13:57
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2017 14:03