Co zajímavého a nového na Nádražní 5? Odpovídají sami žáci.

Zeptali jsme se žáků ZŠ Vyškov Nádražní 5, proč navštěvují právě svou školu. ,,Je tu matematická třída a matematika mě moc baví“, odpovídá T. Urban ze 7.A. T. Matoušková má kromě matematiky v oblibě také přírodopis. A tak má ve specializované třídě hodinu svého oblíbeného předmětu navíc.

A taky pojedeme na adaptační a ekologický pobyt na Malinou, pochvaluje si. K. Butulová ze 7.B má jiný důvod:,,Tuto školu mi doporučila moje paní učitelka ve školce, protože už tehdy jsem měla hudební sluch a ráda jsem zpívala. Chodím tedy do třídy s rozšířenou hudební výchovou.,, A je tu hudebna," přitakává O. Marek. Filip Šverma si myslí, že zde jsou vstřícní učitelé a nové učebny. Z. Rakusová ze 7.c zase ráda vyráží na různé výlety a exkurze, na kterých se dozví mnoho nového. R. Chaloupka má v oblibě zvířata, která jsou ve škole, a jeho spolužačka P. Kozáková si libuje, že je škola blízko knihovny a ZUŠ, takže to má při ruce.

Dále jsme se ptali, které novinky přineslo poslední období. A. Paloučkové ze 6.A se líbí, že si může vybrat ze dvou obědů. L. Mašková ze 7.C zmiňuje webovou aplikaci, díky které dostávají rodiče informace o chování či problémech svých dětí. A také změny školního řádu. Největší změny však zaregistrovali snad všichni. Oprava vozovky v ulici Hřbitovní, přesun moderní jazykové učebny do vyššího patra a to nejlepší nakonec: Perfektní nově otevřené orelské hřiště, které nabízí řadu možností sportovního vyžití. Slavnostní otevření proběhlo v sobotu 10. září. Žáci rovněž uvítali rozšířenou nabídku zájmových kroužků, které navštěvují přímo v budově školy.

Datum vložení: 5. 10. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2017 11:22