Baví děti a pomáhají. A často vyhrávají!

Je jich několik desítek a zaručují zábavu. Nemusí se za nimi vydávat napříč městem, najdou je přímo v budově školy. Jsou důvodem, proč se tam žáci po vyučování ještě scházejí. Uhodli jste?

Ano, jsou to kroužky, odpolední voločasové aktivity Vašich dětí. Berete je jako samozřejmost?! Omyl!

Ačkoli ke škole neodmyslitelně patří a dotváří její profil, jsou zcela závislé na dobré vůli pedagogických pracovníků. „Zajímám se o pokusy. Právě v mém kroužku si mohou žáci vyzkoušet jednoduché fyzikální pokusy s běžně dostupnými pomůckami,“ přibližuje náplň svého kroužku Malý Debrujár Mgr. Iva Kytková, která jej s úsměvem vede už od roku 1995 a stále má plno.

Jiný důvod k zahájení činnosti kroužku měla před patnácti lety Mgr. Hana Slouková: ,,Poznat děti, jak reagují mimo školu,“ svěřuje se učitelka. K tomu se ochotně rozpovídala Bára Dědková ze 7.B: „ V ZOO action teamu pomáháme na akcích ZOO, jsme třeba na stanovištích, taky vyrábíme, teď se zrovna připravujeme na Zemákovou pouť, budeme moštovat.“ Do kroužku chodí snad od malička. Současně navštěvuje Zvířata kolem nás. „Hrajeme hry o zvířatech, dozvídáme se o nich něco nového, povídáme si,“ pokračuje nadšeně dál.

Její spolužačka Tereza Juppová (7. B) má trochu odlišné zájmy. „Baví mě historie a snažím se o ní dozvědět co nejvíce informací, jak se lidé oblékali, jak se živili atd. Proto je pro mě kroužek paní učitelky Renaty Holubové Život v dávných dobách nejlepší volbou.“ Ta ještě vede spolek knihovnický a Čeština s úsměvem. „Pravopis mi vůbec nejde, tak jsem se rozhodla vyzkoušet tento kroužek,“ vysvětluje svou účast Kamila Čermáková ze 7. A.

Na češtinu se po vyučování zaměřují také další učitelé, aby pomohli žákům v přípravě na přijímací zkoušky. Ti mají možnost se s učiteli připravovat i na přijímací zkoušky z matematiky, což není zcela běžné na všech ZŠ. Doučování probíhá i na 1. stupni, např. p. uč. Jarmila Michlíková vede Školu hrou. Kromě toho řídí i Šikovné prstíky a takové aktivity jsou ve škole celkem tři. „Chtěla jsem mluvit na kameru,“ svěřuje se navíc Kamila ze 7.A, která se letos stala členkou TV Pětky Mgr. Dariny Koblihové. Každý měsíc přinese nové Videozprávičky. K masmédiím přičichnou i žáci holdující legendárnímu školnímu časopisu Kvasák Mgr. Hany Hedbávné a Mgr. Marie Šebkové.

Samostatnou kapitolou se stal na této škole florbal. Velký zájem o tento sport podnítil Mgr. Antonína Škrabala k vedení odpoledních tréninků hned několikrát týdně. A nutno zdůraznit, že mají úspěchy. „v Orelské lize , což je celorepubliková soutěž, jsme byli za posledních pět let dvakrát první,“ pochlubil se.

Na ZŠ Vyškov, Nádražní 5 žije několik dalších desítek báječných kroužků , o kterých bude řeč zase příště. Všechny stojí pakatel. Stačí si vybrat.

Datum vložení: 1. 10. 2017 19:30
Datum poslední aktualizace: 3. 10. 2017 21:37