Anglie - 8. ročník

Naši žáci zavítali do Velké Británie

Poznámky k výletu do Anglie osmých ročníků:

Anglie 8.ročník 28.5. a 29.5.2023.
Celodenní trasu přes Německo a Francii do Calais máme za sebou .
Za ranního úsvitu nás přivítal Dover se skalními útesy  a hurá - poznávání Londýna může začít. Greenwich, Parlament,Big Ben,Westminster, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí jsme si za slunného a větrného počasí vychutnali. Největším zážitkem bylo London Eye, které poskytlo dechberoucí výhledy na Londýn z výšky. Posléze jsme se rozloučili  a rozjeli se do hostitelských rodin.

Anglie 8.ročník 30.5.2023
Dnes jsme zavítali na jih Anglie do nejkrásnějšího a populárního přímořského města Brighton. Na úvod  nás uvítalo dlouhé přístavní molo Palace Pier s atrakcemi. Procházkou jsme prošli historickým centrem kolem Royal Pavilion a hurá -oblázková pláž volá.
British Airway  Tower i360 jsme vystoupali do výšky 138 m,kde se nám naskytly překrásné výhledy jak na samotnou pobřežní promenádu, tak i historické čtvrti přístavního města. Nechybělo též dovádění na pláži, polední piknik a shopping.
V odpoledních hodinách jsme se přemístili na křídové útesy Steven Sisters. Z Beach Head  za slunného a větrného počasí jsme procházkou po křídových útesech pokořili maják a dosáhli cíle Birling Gap.
Ve večerních hodinách nás netrpělivě očekávali náhradní maminky a babičky.

Anglie 8.ročník 31.5. a 1.6.2023
Ve středu nás opět přivítal jih Anglie, tentokrát rodiště Charlese Dickense -Portsmouth. Navštívili jsme muzeum lodí - Victory admirála Nelsona i lodě Warrior. Vydováděli jsme se v action centru. Protože nám počasí přálo, vypluli jsme výletní lodí na moře.
Na zpáteční cestě do náhradních rodin jsme udělali krátkou zastávku v městečku Chichester, kde jsme se podívali na překrásnou katedrálu.
Ve čtvrtek 1.6. nás čekaly zajímavosti Londýna, které jsme první den nestihli.
Na Greenwich jsme překračovali z východní polokoule na západní, viděli nádherný pohled na National Maritime Museum. Procházkou kolem Temže jsme zhlédli:  Tower Bridge, křižník Belfast, Shakespeare 's Globe, Millenium  Bridge a katedrálu sv. Pavla. Projeli jsme se double deckerem, undergroundem i overgroundem. Na Covent Garden jsme dokoupili poslední suvenýry a s Londýnem jsme se rozloučili lanovkou k O2 aréně.
Teď již máme před sebou návrat domů  eurotunelem z Folkestone a tranzitem přes Německo do České republiky.

Anglie 8. ročník  28.5. - 2.6.2023
Vracíme se domů. I přes drobné komplikace s autobusem nám to na náladě neubralo a cestu jsme si užili.

Datum vložení: 6. 6. 2023 22:06
Datum poslední aktualizace: 9. 6. 2023 20:22