Anglicky mluvili Jeníček s Mařenkou i Černým Petrem jen pro naše žáky!

Koncem září se žáci 4. - 8. tříd naší školy dočkali netradičního kulturního zážitku. Do Besedního školu ve Vyškově jsme totiž pozvali herce z Divadelního centra ve Zlíně, aby našim dětem sehráli dvě zábavná představení v anglickém jazyce.

To první neslo název John and Mary a zhlédli jej žáci 4. - 6. tříd. A porozuměl opravdu každý: Jednak se hrálo částečně v češtině, a pak, kdo by neznal pohádku o Jeníčkovi a Mařence? Poté se na divadlo vypravili starší žáci. Pro ně měli tři mladí herci přichystáno představení Black Pete 2. Příběh mladíka, který při hledání práce neúspěšně okusí hned několik zaměstnání, až nakonec najde to pravé, musel zaujmout každého. ,,Představení bylo hezké, ale v některých dlouhých rozhovorech jim bylo složité rozumět a hned překládat" posteskla si jedna z divaček. ,, Ale jinak většina slov byla jednoduchá. Bylo to zajímavé," dodává už optimisticky. Další nejmenovaná spolužačka se rovnou vyjadřuje pochvalně:,,Představení bylo velmi dobře udělané a zábavné...Byl to výborný vyučující program, kerý se hercům povedl. Divadlo mi zvedlo náladu." Ať už porozuměly děti více či méně, v jednom se shodly: Kominíkův rap nás pobavil nejvíc, napsaly do anonymní anktety po představení. Tak zase někdy příště. A doufejme, že brzy.

Datum vložení: 1. 10. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2017 11:22