Základní škola Vyškov
Vyškov, Nádražní 5

Základní škola Vyškov,
Nádražní 5

V současné době máme na škole přes 710 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 50 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".

Zobrazit více

Adventní koncert hudebních tříd

Všechny účinkující odměnilo publikum dlouhotrvajícím a nadšeným potleskem.

Ve čtvrtek 14. prosince se uskutečnil tradiční Adventní koncert hudebních sborů ZŠ Nádražní 5 a Dětského pěveckého sboru Motýlek v Besedním domě.

Prostřednictvím jednotlivých vystoupení jsme měli možnost poslechnout si mnoho lidových písní a skladeb s vánoční tematikou. Nejprve se představili naši nejmladší žáci – Prvňáčci. I když se jednalo o jejich prémiové vystoupení, vše zvládli na výbornou. Dále jsme si poslechli písně v podání dětského pěveckého sboru Sluníčko, jež tvoří žáci 2. a 3. B. Svým sólovým zpěvem podpořila adventní koncert i žákyně naší školy Jolana M. Školní sbory zakončila Notička – žáci 4. a 5. B. Závěr patřil Dětskému pěveckému sboru Motýlek, v jehož podání zazněla Koleda od Karla Steckera.

Všechny účinkující odměnilo publikum dlouhotrvajícím a nadšeným potleskem. Díky jedinečnému hudebnímu zážitku jsme se všichni na chvíli odpoutali od předvánočního shonu a prožili jsme kouzlo blížících se svátků. Velké poděkování patří všem sbormistrům, paní učitelce Svobodové, panu učiteli Vlčkovi, panu řediteli ZUŠ Aleši Musilovi a také panu Dalimilu Ševčíkovi, který děti doprovázel na klavír.

Datum vložení: 18. 12. 2023 19:19
Datum poslední aktualizace: 18. 12. 2023 19:23