Základní škola Vyškov
Základní škola
Vyškov, Nádražní 5

Základní škola Vyškov,
Nádražní 5

V současné době máme na škole přes 710 žáků z Vyškova a z více než 30 okolních obcí a více než 50 pedagogů. Škola se nachází blízko centra města v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Žákům nabízíme rozšířenou výuku hudební výchovy od 1. ročníku a rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů od 6. ročníku. Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu "Otevřený svět".

Zobrazit více

13. žákovský ples si žáci užili

Žákovský ples patří mezi nejočekávanější akce školního roku. Tomu letošnímu už třináctému nechybělo nic z charakteru plesů předchozích:

žákovský plesžákovský plesžákovský plesžákovský plesžákovský plesžákovský plesžákovský plesKrásné dívky v dlouhých slavnostních šatech, elegantní mladí muži oděni v oblecích, klasická i moderní hudba reprodukovaná dýdžejem, moderování paní učitelkou Terezií Loudovou, organizátorkou akce, i dohlížející všudypřítomní pedagogové.

Na svůj první ples se do Besedního domu  v pátek 18. března odhodlala většina osmáků a deváťáků ZŠ Vyškov, Nádražní 5. Kroky několika společenských tanců pilně nacvičovali ve škole od podzimu, nebylo se tedy až tak čeho bát. Po ještě trochu nesmělé mazurce taneční parket opravdu brzy ožil a především při populárních písních na přání radost z tance cloumala snad všemi účastníky.

Dalším povyražením se stalo vystoupení sportovních tanečníků, z nichž se většina rekrutovala z naší školy. Tak jsme mohli se zatajeným dechem sledovat sambu Barbory Ch. a Václava F., cha cha Kamily K. a Leonarda W. a jive Františka Ď. a Karolíny K. Za svá vystoupení sklidily všechny taneční páry velké ovace.

Neméně očekávanou atrakcí se stalo vyhlášení soutěže o nejlepšího a nejsympatičtějšího tanečníka a tanečnici.  Hlasování probíhalo průběžně po celou dobu. Jako nejpopulárnější vybralo osazenstvo plesu Alžbětu B. z 8.D, Petra P. z 8. B, Antonii F. z 9. A a Petra K. z 9. C.

Více než čtyřhodinové veselí bylo ukončeno po 20 h. Na tvářích tanečníků se zračila spokojenost, únava odpovídající jejich sportovním výkonům a hlavně radost.

A co na to žáci? ‚Ples byl úžasný, protože celá naše třída se chovala úplně jinak a atmosféra mezi spolužáky byla úžasná. Zhodnotil bych to, že to byla výborná akce! " glosoval František Z. z 8. B. Také jeho spolužačka Gábina Z. si ples užila. ‚Byla tam skvělá atmosféra a díky tancování jsem poznala pár nových lidí a ještě více se sblížila s mými přáteli. Už teď se nemůžu dočkat příštího roku."

V takových chvílích si znovu uvědomujeme, že tato akce je skutečně výjimečná a má smysl. A osmáci si ji mohou navíc zopakovat i příští rok!

Datum vložení: 23. 3. 2022 7:35
Datum poslední aktualizace: 23. 3. 2022 9:11
Autor: Mgr. Markéta Mazalová

O škole

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2
1
3
1
4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie