Navigace

Obsah

Vitamínový den

Typ: ostatní
Vitamínový den 1Firma MK fruit se sídlem v Šumperku na naší škole ZŠ Nádražní 5 v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ dodává už několikátý rok čerstvé ovoce a zeleninu.

Firma MK fruit se sídlem v Šumperku na naší škole ZŠ Nádražní 5 v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ dodává už několikátý rok čerstvé ovoce a zeleninu. Letos nám zástupci společnosti zorganizovali „Vitamínový den“ ve školní jídelně. Děti tak mohly ochutnat čerstvé šťávy z mrkve, jablka i červené řepy nebo právě umixované smoothie z banánu, jablka, kiwi, medu a vody. Žáci si mohli vytvořit zeleninový špíz dle jejich výběru. Nakonec čekal všechny vědomostní kvíz a ti pozorní za správné odpovědi dostali zdravou odměnu. Tato akce byla skvělá, zdravá a chutná.

Děvčata šestého ročníku oslovila zástupce MK fruit a požádala je o rozhovor:

1. K čemu tato akce slouží?

K tomu, aby se děti seznámily s ovocem a zeleninou.

2. Které ovoce nebo zelenina má nejvíce vitamínů?

Citrusové plody…

3. Jaké ovoce mohou děti ochutnat?

Čerstvé šťávy, syrové ovoce a zeleninu.

4. Co si děti z této akce mohou odnést?

Zjištění, že ovoce a zelenina nekoušou J


Vytvořeno: 1. 12. 2019
Poslední aktualizace: 1. 12. 2019 19:46
Autor: K. Jankovičová