Komenský a my

3 naši žáci uspěli ve finále celostátní soutěže Komenský a my

Minulý týden proběhlo v Brandýse nad Orlicí třídenní finále celostátní literárně – historické soutěže Komenský a my. Zde totiž napsal Učitel národů v roce 1623 svou knihu Labyrint světa a ráj srdce.

Mezi 20 nejlepších postoupili 3 naši žáci díky své slohové práci na téma Už jste se někdy vydali na cestu, na které jste zabloudili?

Na místě museli ještě prokázat své vědomosti o životě, díle a době Jana Amose Komenského formou testu.

A jak to vše dopadlo?

Karol Képes ze třídy 8.A vybojoval krásné 3. místo. Jiří Polednik z 9.A získal ocenění za nejlepší znalostní test. Kateřina Nováková z 8. B se hodně snažila – v testu měla jen o 3 body méně než Jirka.

Pořadatelé nám připravili zajímavý doprovodný program – výlet do Kunvaldu, návštěvu pamětní síně J. A. Komenského a pomníku, hudební vystoupení aj.

Na všechno dohlížel z komína náš benjamínek - čáp Amos, který zrovna přiletěl.

Proč je dobré se zúčastnit soutěže Komenský a my?

Postřehy účastníků:

Člověk potká spoustu nových stejně přemýšlejících lidí. Poznáte kus světa. Cítíte se tam skvěle. Pořadatelé jsou opravdoví nadšenci, vše měli krásně připravené. Neuvědomujete si, že se něco učíte.

Místní kuchařky výborně vaří. Uvidíte zříceninu hradu, labyrint z habrů aj. Budete bydlet v hotelu s wifi připojením a televizí. Dostanete dárky. Neznám místo, na kterém byste Učitele národů mohli poznat lépe. Na místech, kde žil a tvořil, pochopíte celý jeho odkaz lépe.

Kačce, Kájovi a Jirkovi blahopřejeme.

Datum vložení: 27. 3. 2024 11:16
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2024 8:12