Úspěšný ČTYŘLÍSTEK v italském CAORLE

My, zpěváci dětského pěveckého sboru ČTYŘLÍSTEK při ZŠ Vyškov, Nádražní 5, jsme prožili minulý týden krásné dny v italském přímořském městečku Caorle.

Našemu pobytu předcházely četné hodiny poctivé pěvecké přípravy. Všem nám záleželo na tom, abychom v cizině podali co nejlepší výkon. Uspořádali jsme několik uspěšných koncertů v hotelu, v kostele a na různých místech v historické části města. Zajímavým zážitkem pro nás bylo zpívaní před zvonicí z 10. století. Velice nás potěšilo uznání posluchačů různých národností, kteří naše vystoupení ocenili bouřlivým potleskem. Líbily se nejen české několikahlasné lidové písně, ale i italsky zpívaná píseň Santa Lucia.

Výlet na lagunu ZVETSIT

Celou dobu bylo slunečné počasí, tak jsme si dopřáli spoustu příjemných zážitků u moře, výlet lodí na lagunu, jízdu vláčkem a jiné. Velkou atrakcí pro nás všechny byla návštěva aguaparku.

Máme za sebou neopakovatelný týden. Přivezli jsme si domů plno hezkých vzpomínek. Uvědomujeme si, že tyhle příjemné chvíle jsme mohli prožít jen díky pečlivé organizaci zájezdu. Dovolte mi, abych jménem všech členů sboru ČTYŘLÍSTEK poděkovala paní učitelce PaedDr. Haně Pokorné a sbormistryním Mgr. Jitce Svobodové a Mgr. Halině Rumpelové za přípravu a uskutečnění celé akce.

Stále ještě nevíte, kdo jsme? Už pět let navštěvujeme třídu s rozšířenou výukou hudební výchovy na ZŠ Vyškov, Nádražní 5, a těšíme se na pokračování na 2. stupni. Od tohoto roku, doplněni kamarády z vyšších ročníků, zpíváme ve sboru ČTYŘLÍSTEK.

dle Báry Adlerové, 5.B